Daugavpils 3.vidusskolas skolēni palīdzēs Eiropai attīstīt vides ilgstspējību

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo

  Mūsdienās projektu darbs veiksmīgi un daudzveidīgi papildina izglītības procesu. Daugavpils 3.vidusskolā starptautiskie projekti ir nozīmīgs ieguldījums skolēnu attīstībā un Eiropas apzinātībā.

   Ilgtspējība (angļu: sustainability ) ir vides, kurā mēs dzīvojam, nodošana nākamajām paaudzēm, nesabojājot nākamo paaudžu dzīves līmeni un iespējas. Tā ir atbildīga rīcība attiecībā pret vidi un tās daudzveidību, vērsta galvenokārt uz vides saglabāšanu. Tieši šai tēmai ir veltīts mūsu jaunais ERASMUS+ . Projektā piedalās 5 valstis: Vācija (projekta koordinatore), Latvija, Spānija, Portugāle un Serbija.

   Rudens brīvdienu laikā Daugavpils 3.vidusskolas skolotāji piedalījās koordinatoru un apmācību tikšanās, kur apsprieda projekta gaitu un saplānoja aktivitātes. Sakarā ar to, ka projekta izstrādāšanas laikā projekta komanda ļoti saliedēti strādāja, ja pirmajā tikšanās reizē visi partneri bija gatavi konstruktīvi un radoši sākt īstenot projekta aktivitātes un dalīties ar pieredzi.

   Katrā valstī vides ilgtspējības apzināšana ir dažādā līmenī. Līdz ar to katras valsts ieguldījums ir atšķirīgs, tāpēc īpaši svarīgs. Piemēram, Vācijā jau sen izveidojās tradīcija šķirot atkritumus, un šobrīd vācieši lielu uzmanību pievērš plastmasas iepakojumu samazināšanai. Spānija pārsteidza ar saviem pētījumiem okeāna piesārņojumā jomā.

Mēs esam iedvesmoti par turpmāko projekta attīstību un esam pārliecināti, ka mūsu skolēni gūs lietderīgas zināšanas un praktisku pieredzi vides un klimata ilgtspējības ziņā.

 

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ Sustainabilty-Europe's Future” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 IMG-20191023-WA0031


IMG-20191023-WA0007


Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas skolotāja

Helēna Skripničenko,

direktora vietniece  

Alina Jeremenko

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola