Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus + projekta “F.I.S.T - Fighting Identities Stereotypes Together” dalībnieku iespaidi Itālijā

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo

Daugavpils 3. vidusskolas skolēni, kuri piedalās jaunā Erasmus + projektā “F.I.S.T - Fighting Identities Stereotypes Together”, apmeklēja Padujas pilsētu Itālijā no 2019.gada 24.marta līdz 29.martam.

Dalībnieki no Itālijas, Slovēnijas un Latvijas sapulcējās Padujas Alvise Cornaro licejā, lai realizētu pirmo projekta posmu. Skolēniem no trim valstīm tika piedāvāta iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai labāk iepazītos un pārvarētu valodas barjeru. Itālijas liceja skolotāji mūsu skolēniem piedāvāja iespēju apmeklēt drāmas un vizuālās mākslas nodarbības, padziļināt zināšanas angļu, franču un itāļu valodā stundu laikā. Pirmā vizītes diena bija īpaši nozīmīga, jo notika balsošana, kuras laikā tika izvēlēts labākais projekta logotips no deviņiem logotipiem. Šajā balsošanā uzvarēja Itālijas skolēna darbs.

Otrajā projekta dienā mūsu skolēnus gaidīja aizraujošs brauciens uz Venēciju, kur skolēni iepazinās ar unikālo Venēcijas arhitektūru, kultūru un tradīcijām. Otrā dienas puse tika veltīta skolēnu pētnieciskajam darbam. Projekta dalībnieki tika sagrupēti starptautiskājās grupās un intervēja Venēcijas iedzīvotājus un tūristus, lai uzzinātu viņu viedokii par ģendera stereotipiem pasaulē. Skolēni arī pētīja vietējo ģendera stereotipus, kuri ir šajā reģionā. Diena bija ļoti aizraujoša, un skolēniem bija tikai pozitīvas emocijas.

Trešā diena bija vissvinīgākā un pārpilna ar emocijām, jo skolēni prezentēja savus iepriekš sagatavotos darbus skolas konferencē. Konferences ietvaros ģimenes advokāts iepazīstināja ar interesantiem faktiem par attiecībām starp sievieti un vīrieti ģmenē. Pēcpusdienā skolēniem tika piedāvāta ekskursija, lai apskatītu arhitektūras pieminekļus un citas interesantas vietas Padujā.

Darba laikā mēs komunicējām un sadraudzējāmies ar daudziem projekta dalībniekiem, uzlabojām angļu valodas prasmes, ieguvām priekšstatu un zināšanas par ģendera stereotipiem, kuras pēc tam, projekta beigās, būs ļoti lietderīgie, jo skolēniem būs iespēja iestudēt savu teātra izrādi. Nākamajā gadā būs vēl viens brauciens uz Slovēniju,  un skolēni gaida šo mirkli ar nepacietību.

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu "FIST” (Fighting Identities Stereotypes Together) “KIDS” (Kopā pret ID stereotipiem) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 

FOTO

FOTO

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

10.b klases skolniece

Anna Samsonova

 

 

 

 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola