3. vidusskolas Erasmus+ projekta “Virtuālā klase mums” dalībnieku iespaidi Rumānijā

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo

Starptautiskā projekta “VRClass4Us” noslēgumā mēs, četri Daugavpils 3. vidusskolas skolēni, ieguvām brīnišķīgu iespēju aizbraukt  uz Rumāniju, lai apgūtu VR Unity programmu, kas ļauj izstrādāt materiālus 3D formātā. Programmēšana ir cilvēces nākotne, un tāpēc ir svarīgi iepazīties ar to savlaicīgi.

Dalībnieki no Spānijas, Polijas, Turcijas, Rumānijas un Latvijas sapulcējās vienā no senākajām Rumānijas pilsētām Rošiori de Vede un dalījās savā pieredzē. Piecas dienas no 18. līdz 22. martam bija pavadītas sarežģītā un aizraujošā darbā, iepazīstoties ar Rumānijas kultūru un tradīcijām.

Lai piedalītos projektā, katram ieinteresētajam skolēnam vajadzēja izveidot prezentāciju “Prezi” vietnē. No katras valsts izvēlējās visspējīgākos skolēnus ar labām angļu valodas zināšanām un noteiktām prasmēm datorprogrammatūrā, tāpēc ka darbs Unity programmā prasa lielas piepūles. Tieši Unity dod mums iespēju veidot VR vidē interaktīvas prezentācijas. Tagad mēs varam radīt VR prezentāciju bez mentoru starpniecības, apmācīt citus un integrēt šādu programmu mācību procesā, lai motivētu skolēnus iegūt padziļinātas zināšanas mācību priekšmetos.

Rumānijā mēs pildījām daudzveidīgus uzdevumus, kas bija saistīti ne tikai ar prezentāciju veidošanu Power Point formātā, bet arī VR vidē. Mēs veicām darbu internacionālās grupās, apspriedām dažādus uzdevumus un diskutējam par to, ar ko mēs atšķiramies un kas mūs apvieno ES dimensijā, kā arī to, kādas iespējas mums piedāvā Erasmus + projekti. Darba laikā mēs komunicējām ar citu valstu skolēniem, uzlabojām angļu valodas prasmes, ka arī sadraudzējāmies ar citiem projekta dalībniekiem.

Rumānijas komanda sagaidīja mūs labsirdīgi un laipni. Viņi izplānoja mums aizraujošu, izklaidējošu un izziņas kultūrprogrammu. Mēs bijām gaidīti pilsētas pašvaldībā, kur uzzinājām vairākus interesantus faktus par pilsētas  vēsturi. Mums bija unikāla iespēja iejusties Rošiori de Vede pilsētas mēra  lomā.

Kā Latvijas, tā arī Rumānijas tauta bagāta ar savām deju un mūzikas tradīcijām, kuras tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē. Ugunīgās Rumānijas dejas deva mums neaizmirstamu iespaidu. Mēs arī ar prieku mācījāmies dejot folkloras mūzikas pavadījumā.

Ceļojums ar kuģi pa Donavu, kur varējām vērot brīnišķīgu Rumānijas un Bulgārijas dabu, otrā lielāka celtne pasaulē - Rumānijas Parlamenta pils un etnogrāfiskais muzejs Bukarestē paliks ilgi mūsu atmiņā .

Bukarestes Eksperimentu centrā mēs varējām iejusties īstu zinātnieku lomā un censties izprast zinātni no eksperimentālās puses. Ne katram cilvēkam ir iespēja apskatīt Van de Grāfa ģeneratoru un Teslas spoli darbā stāvoklī, kā arī gulēt  gultā uz naglām kā jogi. Šajā centrā mēs pārbaudījām vairākus fizikas likumus un vērojām demonstrējumus no dažādām fizikas nozarēm.

Projekta noslēgumā dalībnieki saņēma sertifikātus un suvenīrus. Mūsu komanda uzdāvināja atslēgu piekariņus ar projekta logo, kurus izgatavoja mūsu sponsors - Latgales dizaina biedrība.   

Kopumā mēs lietderīgi pavadījām savu laiku, iegūstot jaunu pieredzi un zināšanas. Iepazīstoties ar Rumānijas kultūru, mēs vairāk paplašinājām savu redzesloku. Mēs labprāt izmantosim iegūtās prasmes mācību procesā un dalīsimies  iespaidos un iegūtajā pieredzē ar klasesbiedriem. Mēs esam pārliecināti, ka tuvajā nākotnē virtuālās realitātes tehnoloģijas tiks izmantotas arī mūsu skolā.

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „VRClass4Us” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

FOTO

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3. vidusskolas skolēni

Sergejs Motrtončiks,

Viktorija Orlova,

Artūrs Pontags,

Viktorija Volkova
 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola