Kā ir būt ugunsdzēsējam glābējam

Šī mācību gada beigās 5.c klases skolēni devās ekskursijā uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils 1.daļu. Par profesiju “Ugunsdzēsējs glābējs” skolēni daudz ko zina. Viņiem ir zināms, ka ugunsdzēsējs glābējs dzēš ugunsgrēkus, veic neatliekamos avāriju seku likvidēšanas un glābšanas darbus pēc ceļu satiksmes negadījumiem, ķīmiskām avārijām, sprādzieniem un radiācijas avārijām, kā arī veic glābšanas darbus augstumā, nogruvumos, uz ūdens un ledus un citus glābšanas darbus.

VUGD_5c_1

Ekskursijas laikā skolēniem bija unikāla iespēja izpētīt ugunsdzēsības un glābšanas tehniku, proti, lielās automašīnas. Ar lielu zinātkāri bērni izpētīja aprīkojumu, ekipējumu un sakaru līdzekļus. Mūsu skolas audzēkņi labprāt sēdēja autovadītāja vietā, bija uzvilkuši ugunsdzēsēja ķiveri, noklausījās ugunsdzēšamās mašīnas signālus. Skolēni uzdeva daudzus un dažādus jautājumus, kā arī atbildēja uz ugunsdzēsēju jautājumiem.

VUGD_5c_2

VUGD_5c_3

Ekskursijas laikā skolēni secināja, ka būt par ugunsdzēsēju nemaz nav tik viegli un vienkārši kā šķiet no pirmā acu skatiena… Piemēram, diezgan sarežģīta ir mašīnu uzbūve un vienu reizi mēnesī jāpārbauda un jānovērtē ugunsdzēsības un glābšanas tehnikas, aprīkojuma, ekipējuma un sakaru līdzekļu gatavība darbam.

Cerams, kādam no mūsu 5.c klases skolēniem ir radušās domas kļūt par ugunsdzēsēju glābēju, profesionāli, kurš sabiedrībai ir tik svarīgs!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

pedagoģe karjeras konsultante

Natālija Plotņikova

 
Daugavpils 3. vidusskola