Ekskursija uz Koknesi un Skrīveriem

Š.g. 27.maijā 5.a un 5.b skolēni kopā ar vecākiem un savām klases audzinātājām Ilzi Jonāni un Olgu Kovaļovu un dizaina un tehnoloģiju skolotājām Jeļenu Salogubi un Juliannu Baranovsku devās ekskursijā uz Kokneses un Skrīveru novadiem.

Ekskursija – mūsdienīga mācību stunda; visas aktivitātes pakārtotas mācību stundas mērķiem un uzdevumiem. Skolēniem bija nepieciešams mācīties un veikt uzdevumus gluži tāpat kā stundā (video, foto, darba lapas utt.).

KokneseSkriveri_5a5b_3

Dizaina un tehnoloģiju skolotājas sagatavoja darba lapas ar radošiem uzdevumiem. Ekskursijas laikā skolēni veica uzdevumus un aizpildīja darba lapas, izveidoja kolāžas un video, ko nosūtīja skolotājai. Pildot uzdevumus, skolēni attīstīja sadarbības prasmi, jo daži uzdevumi bija jāveic pāros. Skolēni ar aizrautību pildīja uzdoto un ieguva interesantus rezultātus.

KokneseSkriveri_5a5b_10

Gides vadībā skolēni uzzināja par to, ka 1209.gadā bīskaps Alberts bijušās senlatviešu koka pils vietā uzcēla mūra pili. Ziemeļu kara laikā 1701.gadā sakši atkāpjoties Kokneses pili uzspridzināja. Kopš tā laika cietoksnis saglabājies drupu veidā. Līdz 1966.gadam pilsdrupas atradās augstu kalnā, bet, būvējot Pļaviņu HES ūdenskrātuvi, tās pamatus applūdināja Daugavas un Pērses ūdeņi. Šobrīd Kokneses pilsdrupas ir viens populārākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem Latvijā.

KokneseSkriveri_5a5b_4

Ekskursiju turpināja brauciens ar kuģīti “Vīgante” un kapteiņa stāstījums, kura laikā skolēni apskatīja no ūdens puses gan Kokneses pilsdrupas, gan Likteņdārzu, kas ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei. Bija ļoti skaisti!

KokneseSkriveri_5a5b_6

KokneseSkriveri_5a5b_7

Pēc Kokneses skolēni devās uz pazīstamo uzņēmumu „Skrīveru saldumi”, kur darbojas Saldumu darbnīca "Emociju Fabrika". Skolēni uzzināja par konfekšu “Gotiņa” tapšanas vēsturi gan Latvijā, gan Skrīveros un pamēģināja patstāvīgi ietīt savas konfektes “Gotiņa”. Skolēni guva labās emocijas, kas paliks atmiņā un bildēs uz ilgu laiku.

KokneseSkriveri_5a5b_8

Skrīveru saldumu darbnīcā mums deva iespēju iepakot piecas gotiņas saviem radiniekiem. Mums bija ļoti interesanti!

KokneseSkriveri_5a5b_9

Ekskursijas noslēgumā paēdām “Hesburgerā”, bija ļoti garšīgi. Visiem patika ekskursija!

KokneseSkriveri_5a5b_5

KokneseSkriveri_5a5b_1

KokneseSkriveri_5a5b_2

Informāciju sagatavoja

Daugavpils 3.vidusskolas

5.a klases skolēns

Timurs Iļjins,

5.a klases audzinātāja

Ilze Jonāne,

5.b klases audzinātāja

Olga Kovaļova

 
Daugavpils 3. vidusskola