Aktīvā atpūta dabā Sventes pagastā

Š.g. 24.maijā 10.plūsmas skolēni lieliski pavadīja laiku dabā. Ideja par braucienu radās pašiem skolēniem. Katram skolēnam tika piedāvāta izvēle – spēlēt peintbolu, lāzertagu vai vienkārši braukt uz pikniku.

Vairākums izglītojamo bija izvēlējušies spēlēt peintbolu. Peintbols (angliski “paintball” – bumbiņa ar krāsu) ir sporta spēle, kurā spēlētāji ar pneimatiskiem ieročiem, kas pielādēti ar krāsu piepildītām bumbiņām, cenšas “nošaut” pretinieku.

Svente_10p_1

Tas, kuram trāpa ar bumbiņu, izstājas no spēles līdz nākamajai spēlei. Viena spēle ilgst līdz 10 minūtēm. Skolēni tika sadalīti četrās komandās un savstarpējā cīņa notika pēc plāna. Cits par citu aktīvi fanoja, atbalstīja, palīdzēja. Spēles beigās skolēni aizrautīgi apsprieda spēles procesu. Skolotāji bija gandarīti, redzot priecīgas un smaidīgas audzēkņu sejas.

Svente_10p_2

Daļa skolēnu izvēlējās spēlēt lāzertagu, kas ir komandu spēle, kura tika izveidota stratēģiskiem treniņiem. Lāzertags ir teicama izvēle visiem spēlētājiem neatkarīgi no vecuma un fiziskās gatavības, tā ir lieliska sporta un adrenalīna deva aktīvai atpūtai. Šāda spēle ir pilnīgi droša, jo nav ložu, kas lido. Ir tikai infrasarkanā lāzera stars, papildapgaismojums šāvienam, pēc kura var saprast, ka pretinieks uz jums šauj. Gluži kā datorspēle, tikai svaigā gaisā un sportiskā garā ar nekaitīgiem infrasarkano lāzeru ieročiem.

Mierīgas atpūtas piekritēji vienkārši baudīja pavasara saules siltumu, spēlēja volejbolu un baudīja garšīgas piknika uzkodas svaigā gaisā.

Svente_10p_3

Svaigs gaiss, kārtīga izkustēšanās un neaizmirstamas emocijas. Atpakaļ visi braucam mazliet noguruši, bet ļoti apmierināti par produktīvi pavadīto laiku ārpus skolas.

Pateicamies skolotājam Sergejam Vasiļjevam par atbalstu brauciena laikā, 10.plūsmas skolēniem – Maksimam Miļevskim par palīdzību brauciena organizēšanā un ideju, Artjomam Leonidovam par palīdzību brauciena plānošanā!


Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

pedagoģe karjeras konsultante

Natālija Plotņikova

 
Daugavpils 3. vidusskola