LCB Bērnu bibliotēkas «Zīlīte» pasākums «Daudzkrāsainā grāmatu varavīksne»

Š.g. 18.maijā 4.b klases skolēni tiešsaistē iepazinās ar šobrīd lasītāko bērnu un jauniešu daiļliteratūru, kura ir pieejama Daugavpils publiskajās bibliotēkās.

GrmatuVaraviksne_2

Bērnu bibliotēkas «Zīlītes» bibliotekāre pastāstīja, ka, gatavojot stāstījumu par grāmatām, tās radīja asociāciju ar daudzkrāsainu grāmatu varavīksni.

GrmatuVaraviksne_1

Runājot par grāmatām, bibliotekāre pastāstīja par dažādu autoru grāmatām latviešu un krievu valodā:

•             Holli Veba – grāmatas par dzīvniekiem ir ļoti populāras, viegli sarakstītas un interesantas. Visas grāmatas apvieno mīlestība pret dzīvniekiem – kaķiem un suņiem, jo tieši viņi ir galvenie varoņi.

•             Džeronīmo Stiltons – grāmatu galvenais varonis ir Džeronīmo Stiltons. Lai gan vārds ir tieši tāds kā autoram, grāmata ir par ļoti talantīgu, inteliģentu, darbspējīgu un uzņēmīgu grauzēju.

•             Martinas Vīdmarkas un Helēnas Villisas grāmata “Lases un Majas detektīvaģentūra” ir ļoti labi zināma Zviedrijā un daudzās citās pasaules valstīs.

•             Sers Stīvs Stīvensons, “Agata Mistērija”. Ar neparastu intuīciju apveltītā topošā detektīve ceļo pa pasauli kopā ar savu neveiklo brālēnu Leriju, uzticamo sulaini un kaķi Vatsonu, lai atrisinātu vissarežģītākās mistērijas.

•             Hantere Ērina sarakstījusi detektīvstāstus“Klanu kaķi”, kuros rakstnieci iedvesmo mīlestība pret kaķiem un aizraušanās ar savvaļas dabu.

•             Rūse Lāgerkranca un Ēva Eriksone radījušas grāmatu sērija par mazo Dunni, kuras dzīve ir gluži līdzīga daudzu mazu meitenīšu dzīvei, kurā daudz prieka, draudzības, mīlestības, sirsnības, bet pat pie vissaulainākajām debesīm parādās kāds mākonis.

•             Džefs Kinnijs ir “Grega dienasgrāmatu” autors. Gregs Heflijs ir sestās klases puika, kurš savus piedzīvojumus skolā un mājās atspoguļo paša (ar autora roku) rakstītā dienasgrāmatā ar atjautīgiem zīmējumiem.

•             Reičelas Renē Raselas “Nikijas dienasgrāmatas” galvenā varone Nikija patiesībā ir pavisam tālu no popularitātes – viņa ir galīga lūzere. Meitene cer, ka, uzsākot mācības jaunā skolā, viņa iegūs jaunus draugus un neveiksmes paliks pagātnē.

•             Lina Žutaute grāmatā “Kika Mika un lielā Tumsa” runā ar lasītāju par grūtībām, kuras pieaugot sastop katrs bērns, un viņai tas izdodas viegli, rotaļīgi, asprātīgi – tā, ka nevienam nav jājūtas norātam un vainīgam.

•             Robs Skotons iedvesmu grāmatām par Runci Punci “Runcis Puncis slepenais aģents” guva, vērojot kaimiņos mītošo lielo, melno runci.

•             Herieta Mankāstere grāmatā “Izidora Mūna iet skolā” stāsta par Izidoru, kura nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu.

GrmatuVaraviksne_3

Pieprasītākos izdevumus – pirmsskolas un sākumskolas literatūru un jauniešu literatūru 11+ un 15+ var apskatīt Latgales Centrālās bibliotēkas e-katalogā: http://www.lcb.lv/?lang=lv&nod=jaunumi&page=6&cid=7446

Skolēni ar interesi klausījās stāstījumu par Džūlijas Donaldsones un Aksela Šeflera pasaku “Bubulis”

(pasaku var apskatīt šeit: Bērnu raidījums "Pasaku kamolīts" - ''Bubulis un Bubulēns'' https://www.youtube.com/watch?v=h1aXAf_xvLA)

GrmatuVaraviksne_4

Skolēni ļoti uzmanīgi klausījās bibliotekāres stāstījumu, uzdeva jautājumus:

•             Kāda grāmata ir visvecākā bibliotēka?

•             Kā var apmeklēt bibliotēku šobrīd, vai ir kādi ierobežojumi?

•             Vai vajag iepriekš pierakstīties, lai saņemtu interesējošo grāmatu ieinteresējošo grāmatu?

•             Vai ir ierobežojumi tam, cik daudz grāmatu var pasūtīt un saņemt?

•             Kāda ir ieteicamā literatūra vasaras brīvlaikam?

Bērni diskutēja par to, kuras no grāmatām viņi jau ir izlasījuši un kuras vēlētos paņemt tuvākajā laikā.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

4.b klases audzinātāja

Olga Kovaļova

 
Daugavpils 3. vidusskola