Aug jaunie Lāčplēši

3kl_lacplesa_diena2

11.novembris Latvijā ir Lāčplēša diena. Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Bermonta karaspēku. Parasti šajā dienā Latvijas pilsētās un, protams, arī Daugavpilī notika krāšņi un svinīgi lāpu gājieni, diemžēl Covid – 19 infekcijas un valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ šogad tie izpalika. Tomēr Lāčplēša dienu bija svarīgi atzīmēt arī šajos apstākļos!

3kl_lacplesa_diena1

   Lai šim datumam veltītu pienācīgu uzmanību, 3.a un 3.b skolēni nolēma noskaidrot, kurš klasē ir stiprākais zēns, sarīkojot pasākumu “Lāčplēša mantinieki”. Mūsu zēni taču ir nākamie dzimtenes aizstāvji!

3kl_lacplesa_diena3

   Konkursam tika piedāvāti pieci uzdevumi. Pirmais saucās “Viduslaiku bruņinieki”, un tajā zēni izteica komplimentus meitenēm. Meitenes bija sajūsmā un pateicās zēniem. Nākamie konkursi bija “Veiklie un spēcīgie” un “Es esmu izturīgs”. Pamēģiniet paši nostāvēt uz vienas kājas vai noturēt izstieptā rokā smagumu – cik ilgi izturēsiet? Un kā tad bez atspiešanās uzdevuma – tas bija jāveic konkursā “Visu varu, visu protu”. Noslēguma konkursā “Esmu spēkavīrs” tiešām vajadzēja pierādīt, kurš tad ir tas stiprākais. Godam veicot visus piecus konkursa uzdevumus, izrādījās, ka stiprākais zēns 3.a klasē ir Dāvids Vasiļjevs, bet 3.b klasē – Vadims Mjakuško.

3kl_lacplesa_diena4

   Kamēr zēni sacentās, arī meitenes nesēdēja dīkā. Saņēmušas bruņinieku komplimentus, viņas zīmēja saviem klasesbiedriem apsveikumus. Visi nākamie Lāčplēši bija priecīgi saņemt apsveikumus un saldās dāvanas!

3kl_lacplesa_diena5

3kl_lacplesa_diena6

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

3.a klases audzinātāja

Alla Laizāne,

3.b klases audzinātāja

Olita Ļitvinska

 
Daugavpils 3. vidusskola