Amerikā gūtā vērtīgā pieredze

   Oktobrī mūsu angļu valodas stundā viesojas mūsu skolas 12.b klases skolniece Evita Franckeviča. 2019./2020.mācību gadu viņa aizvadīja ASV Vašingtonas štata vidusskolā. Evita labprāt piekrita dalīties iespaidos un atskatīties uz svešā zemē pieredzēto.

5304853E-0675-4A23-80D3-018906E2CDF5

   Evita nokļuva Vašingtonas štatā, iesaistoties “FLEX” apmaiņas programmā, ko finansē ASV valdība. Latvijā to pārvalda “American Councils for International Education” ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūru izpratni starp ASV iedzīvotājiem un citu reģionu valstīm.

740AE975-BDFB-4EC2-B40E-E7480BDEFE3C

   Evita pastāstīja mums par saviem piedzīvojumiem Amerikā:

“Tas bija diezgan grūts, bet tajā pašā laikā ar pozitīvām emocijām un daudziem iespaidiem pilns gads. Varu teikt, ka esmu priecīga un ļoti pateicīga, ka man bija tāda iespēja piedalīties apmaiņas programmā un iedziļināties ASV dzīvē.  

    ASV es dzīvoju mazā pilsētā Tamvoterā (Tumwater) pie savas viesģimenes, kura kļuva man par otro mammu, tēti un brāļiem. Mēs ļoti ātri kļuvām par draudzīgu un īstu ģimeni, mēs kopā pavadījām ļoti daudz laika un ceļojām, un, kad man bija jālido atpakaļ uz Latviju, neviens negribēja mani laist projām.

1534381C-CF98-481D-BBC0-11B5466C99D3


   Skola, kurā es mācījos, atšķiras no mūsu. Tā bija vairākas reizes lielāka, un katrā stundā es tikos ar dažādu klašu skolēniem, un tas ļāva man ātri atrast daudz jaunu draugu. Man paveicās būt 12.klases skolniecei un piedzīvot to, kā Amerikas seniors gatavojas patstāvīgai pieaugušo dzīvei koledžā pēc skolas pabeigšanas. Tā kā es biju apmaiņas programmas dalībniece, man bija iespēja pastāstīt ASV skolēniem par savu kultūru un iepazīstināt viņus ar Latviju.

 

3E2885F9-C6D7-442F-8CF0-D708EDA464E6

   Amerikas vidusskolā skolēni nodarbojas ar daudziem sporta veidiem, man bija interesanti piedalīties arī sporta dzīvē gan skolā, gan ārpus tās. Man bija iespēja nodarboties ar sportu airēšanas klubā Olimpijā. Tā bija ļoti noderīga pieredze darbā lielajā komandā starp stipriem sportistiem. Mums bija iespēja piedalīties sacensībās, un mūsu komandai var lepoties ar vairākām uzvarām. Viena no nozīmīgākajām ir iegūtā otrā vieta četriniekiem regatē “Head of the Lake”. Arī šeit man paveicās atrast ļoti labus draugus, ar kuriem es pavadīju visu savu brīvo laiku, ceļojot, ejot pastaigās un piedaloties ballēs.

5E31D67E-C986-4F91-9012-E1E56ADD34C8

   Es varu noteikti pateikt, ka šis gads bija pilns ar jauniem piedzīvojumiem, draugiem, iespaidiem, emocijām. Svarīgākais, ko es guvu ASV pavadītajā laikā: es sapratu daudz lietu, iemācījos pieņemt lēmumus, es vairs nebaidos no “lielās” pasaules. Un galvenais lēmums, kuru es pieņēmu – “piedalīties  FLEX programmā” –  bija lēmums, kurš izmainīja manu dzīvi uz labāko pusi.”

3B017B7B-2317-4D4F-AEFE-E777204C505B

   Cerot uz situācijas stabilizēšanos pasaulē saistībā ar Covid-19, līdz ar jauno mācību gadu ir sākusies arī pieteikšanās FLEX apmaiņas programmas stipendijai 2021./2022.mācību gadam!

Vairāk par FLEX programmu var uzzināt ASV vēstniecības mājaslapā. 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.idusskolas

12.b klases skolniece

Evita Franckeviča,

direktora vietniece

Alina Jeremenko

 
Daugavpils 3. vidusskola