Kopā nosvinēti Latvijas svētki

Savu dzimšanas dienu gaida katrs – lai kopā ar saviem tuvākajiem svinētu svētkus un priecātos. Arī Latvija gaida savu dzimšanas dienu, laikam tāpat kā mēs katrs, ar satraukumu un neziņu, kā viss izdosies. Mēs visi esam aicināti uz šiem svētkiem – mūsu valsts svētkiem! Un mēs šajos svētkos varam būt gan pasīvi malā stāvētāji un vērotāji, gan aktīvi to rīkotāji un dalībnieki.

Mūsu skolas skolēni un skolotāji izvēlējās sagaidīt svētkus ar iesaistīšanos dažādos pasākumos gan skolā, gan pilsētā un sagatavoja savas dāvanas Latvijai. Mūsu skolas jaunākie skolēni – pirmklasnieki – veltīja savai zemei glīti uzrakstītu un skaisti noformētu stāstu “Mana Latvija”, 2.klašu skolēni ilustrēja tautasdziesmas par dzimto zemi. Novēlējumus Latvijai rakstīja 3.klašu skolēni, turklāt 3.a klases skolēni rādīja savas zināšanas arī atklātajā stundā angļu valodā „Apceļojot manu dzimto pilsētu”.

Skolas telpas, tuvojoties svētkiem, izrotāja vairākas izstādes: 3.-6.klašu skolēnu zīmējumi “Es Latvijā, Latvija manī”, 6.klases skolēnu mezglotie darbi, 8.klases skolēnu sagatavotās apsveikumu kartītes, 10.klases skolēnu radošās domas par tēmu ”Manas Etno zīmes” un 9.klases skolēnu sagatavotā “Mana kolekcija”.

Radošus darbus "5 iemesli, lai apmeklētu Latviju" veidoja 5., 6. un 8.klašu skolēni, bet 6.klases skolēni pievērsās savas zemes tēmai arī angļu valodā, atklājot tematu “Latvijas muzeji”. 6.-12.klašu skolēni ar saviem darbiem iesaistījās fotokonkursā “Mīļākā vieta Daugavpilī”, bet 4.-9.klašu skolēniem bija iespēja citiem pastāstīt, kas ir "Man nozīmīga vieta/objekts Daugavpilī”. Uz kvesta “Laika pavediens” jautājumiem atbildes meklēja 7., 10. un 11.klašu skolēni, bet 11.klašu skolēni iesaistījās arī spēlē “Kādas ir manas tiesības?” Interaktīvā nodarbība “Mana dzimtā zeme Latvija grupas „Prāta Vētra” dziesmā "Tu izvēlējies palikt"” notika 6.klašu skolēniem, bet 9.klašu skolēni diskutēja par tēmu “Parlamentārisms Latvijā – plusi un mīnusi”. Visās klasēs pirmssvētku piektdienā notika svinīgas un emocionālas klases stundas „Manai dzimtenei Latvijai – 101”.

Ar īpašu saviļņojumu un pacilātā noskaņojumā skolēni piedalījās pilsētas Lāpu gājienā, kad 11.novembrī mūsu skolēnu nestās lāpas iekļāvās pilsētas kopīgajā gaismas upē – Lāpu gājienā, kas godina cīnītājus par Latvijas brīvību.

Svētku rotā tērpusies, skola nosvinēja Latvijas proklamēšanas gadadienu. Svētku diena pagājusi, bet Latvija turpināsies, tāpēc katrs, pat vismazākais darbiņš, mūsu zemei ļaus kļūt arvien skaistākai un labākai, tādai, kurā mums patiks dzīvot nākamos simts gadus!

 

Informāciju sagatavoja:

direktora vietniece

Anita Pleša

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola