8.b klases ekskursija “Izzini savu novadu”

Š.g. 26.septembrī 8.b klase devās ekskursijā uz Naujenes pagastu.

Skolēni apmeklēja Naujenes Novadpētniecības muzeju, kur iepazinās ar tēlnieces A.Seiles darbiem, uzzināja interesantus faktus par viņas biogrāfiju. Aizraujoši bija uzzināt vairāk par musturdeķa veidošanu, ko jau vairākus gadus darina daudzi Latvijas iedzīvotāji. Mērķis ir izveidot lielāko musturdeķi Latvijā (500 metrus garu), kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram, un ar to iekļūt Ginesa rekordu grāmatā. Mūsu klases skolēniem arī tika piedāvāts nofotografēties ar milzīgo musturdeķi. Muzeja gide interesanti stāstīja par pagasta iedzīvotāju dzīvi senos laikos, par skolēnu un skolotāju dzīves gaitām, grūtībām, centību, gribasspēku sarežgītajos vēstures posmos, kara un pārmaiņu laikos.

Muzejā bija iespēja ieraudzīt un iepazīt mūsdienās neizmantotus, bet bieži pasakās un tautasdziesmās minētus priekšmetus, darbarīkus, izjust seno latgaliešu dzīves veidu. Skolēni paplašināja savu redzesloku un vārdu krājumu, guva priekšstatu par tautas dzīvi senatnē.

Tālāk mūsu ceļš aizvijās līdz Daugavpils dzimšanas vietai – Dinaburgas pilskalnam. Pilskalnā varēja aplūkot samazinātu pils maketu, kas palīdz iztēloties, kā šeit izskatījās pirms daudziem gadsimtiem.  No pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz Daugavas loku dabas parku.

Tuvojoties pudienlaikam, draudzīgais klases kolektīvs varēja parādīt savu ātrās kāpšanas prasmi, uzkāpjot 21 m augstajā Vasergališķu skatu tornī. Protams, drošība pirmajā vietā!  Skolēni no putna lidojuma augstuma ar interesi aplūkoja ainavas un gleznainos Daugavas lokus, neaizmirstot redzēto iemūžināt bildēs. Skolēniem bija iespēja atsaukt atmiņā 10 latu banknoti, kurā bija attēlots viens skaistākajiem Latvijas dabas skatiem.

Protams, kā jau pienākas, izbraukuma noslēgumā organizējām dažādas sportiskas un izklaides aktivitātes un kārtīgas pusdienas brīvā dabā.

 

IMG-20191021-WA0001


IMG-20191021-WA0002


IMG-20191021-WA0000


 IMG-20191021-WA0003


IMG-20191021-WA0004

Informāciju sagatavoja:

8.b klases skolēni un

klases audzinātāja

S.Lazdāne

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola