Mūsu skolnieču sasniegumi starptautiskā olimpiādē

No š.g. 1.septembra līdz 6.septembrim Maskavā notika Megapolišu olimpiāde, kurā 14 – 18 gadus veci skolēni no 45 pasaules pilsētām demonstrēja savas zināšanas fizikā, ķīmijā, matemātikā un informātikā (programmēšanā).

Olimpiādē piedalījās arī trīs mūsu skolas skolnieces: Elīza Andrejeva (11.a klase), Valērija Jablonska (12.b klase) un Anna Petrova (11.c klase). Kā pastāstīja informātikas skolotājs Dmitrijs Lapkovskis, kurš pavadīja skolas pārstāves, katra olimpiādes diena bija ļoti piesātināta, notika ne tikai sacensības, bet arī ekskursijas un citi pasākumi. Pirmajā dienā notika zibensturnīrs starp dalībpilsētām – Daugavpils skolēnu komanda strādāja kopā, veicot visu jomu uzdevumus. Vislabāk veicās ķīmijā, savukārt visgrūtākie izrādījās matemātikas uzdevumi, kuri turklāt tika ļoti stingri vērtēti. Fizikā labi veicās praktiskajos uzdevumos, bet pievīla teorētiskā daļa, tāpēc pietrūka pāris punktu, lai tiktu iegūta bronzas medaļa. Programmēšanas uzdevumu izpildi sarežģīja olimpiādes uzdevumu veikšanai nepieciešamā atšķirīgā programmēšanas valoda, kas faktiski bija jāapgūst vienas dienas laikā. Komandu ieskaitē pilsētas komanda ieguva 35.vietu, savukārt mūsu skolas pārstāve Anna Petrova var lepoties ar ķīmijā iegūto bronzas medaļu.

Dalība olimpiādē Annu ļoti motivē virzīties uz priekšu savā attīstībā, apgūstot arvien ko jaunu, olimpiāde attīstīja prasmi sadarboties un strādāt komandā. Zibensturnīrā uzdevumi bija gan angļu, gan krievu valodā, bet individuālais darbs, risinot visai sarežģītos ķīmijas uzdevumus, notika krievu valodā. Annas līdz šim labākais sasniegums ir 2018./2019.m.g iegūtā Atzinība Atklātajā Latvijas ķīmijas skolotāju asociācijas olimpiādē, savukārt Maskavā lieti noderējusi novada un valsts olimpiādēs gūtā pieredze risināt uzdevumus, plānot laiku, izvēlēties uzdevumu risināšanas secību un novērtēt savas spējas. Stāstot par olimpiādi, Anna augstu novērtēja tās izcilo organizāciju, piedāvājumu iepazīt un apskatīt arī Maskavas skaistākās vietas. Annai bija unikāla iespēja iepazīt citu valstu un kultūru pārstāvjus, un tagad meitenei ir labi paziņas daudzās pasaules malās. Un protams, Anna labprāt piedalītos vēl kādā starptautiskā pasākumā – lai gūtu jaunu pieredzi un iespaidus, lai padziļinātu savas zināšanas!

Sveicam Annu un novēlam viņai, Elīzai un Valērijai turpināt savu izaugsmes ceļu!

Izsakām pateicību Daugavpils pilsētas mēram Andrejam Elksniņam par pilsētas skolēniem sniegto iespēju piedalīties starptautiskajā olimpiādē!    VIDEO

Informāciju sagatavoja:

direktora vietniece izglītības jomā

Anita Pleša

t.65440843

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola