Un jaunais mācību gads var sākties

Ir ģimenes tradīcijas, ir pilsētas un valsts tradīcijas, un savas tradīcijas ir arī skolām. Daugavpils 3.vidusskolas vecāko klašu audzēkņi ar īpašu nepacietību gaida septembra pirmās nedēļas noslēgumu, kad kopā ar skolas vadību, klašu audzinātājiem un skolotājiem tiek svinēti Rudens svētki, kas š.g. 5.septembra saulainajā pēcpusdienā atpūtas bāzē pie Vīrognas ezera notika nu jau devīto reizi.

Lai gan juridiski par 10.klases skolēnu var kļūt, vecākiem uzrakstot iesniegumu par bērna uzņemšanu šajā klasē, īpašas sajūtas jauniešiem raisa Rudens svētku galvenais neformālais un aizraujošais notikums – iesvētīšana, kad vidusskolēnu saimē tiek uzņemti 10.klašu skolēni, bet pedagogu kolektīvā – jaunatnākušie skolotāji. 12.klašu skolēniem ir nedaudz skumji, jo viņiem tas ir pēdējais gads skolā un vairs nebūs šī jautrā kopīgā piedzīvojuma, 9.klases jaunieši jūtas kā aktieri ģenerālmēģinājumā izrādei, kurā viņiem būs galvenā loma nākamgad, savukārt 11.klases audzēkņi ir lielā notikuma režisori.

Kā katru gadu, vispirms skolēni iekārtojās atpūtas namiņos un tad devās uz kopīgo telpu, lai noklausītos skolas direktora uzrunu un uzzinātu šī gada svētku programmu, kas bija plaša un piesātināta. Saņēmušas maršruta lapas, klases devās ceļā un aktīvi darbojās stacijās, kuras vadīja priekšmetu skolotāji. Lai gan uzdevumus gatavoja skolas sporta skolotāji S.Smirnovs un S.Vasiļjevs, galvenais tajos bija demonstrēt nevis spēku, bet gan prasmi sadarboties, tāpēc uzvarēja tā klase, kas piedalījās viskuplākajā skaitā.

Tad kopīgi pa klasēm namiņos jaunieši ieturēja vakariņas, lai pietiktu spēka nākamajām aktivitātēm – 10.klašu skolēnu iesvētīšanai, spēka turnīram un nakts diskotēkai. Visi jaunuzņemtie vidusskolēni un jaunie skolotāji veiksmīgi tika galā ar iesvētīšanas uzdevumiem un kļuva par pilntiesīgiem skolas saimes locekļiem. Ar īpašu azartu vienmēr notiek virves vilkšanas sacensības, kam ir visskaļākie līdzjutēji. Šogad finālā iekļuva un balvas saņēma 9.a un 11.b klases jaunieši, bet par uzvarētājiem sīvā cīņā tomēr kļuva 11.b klase.

Pirmo reizi pasākuma vēsturē notika skolēnu pašpārvaldes sagatavotais konkurss “Mis un Misters Virogna” – par tiem šogad kļuva 11.klases skolēni.

Pēc visām aktivitātēm sekoja nakts diskotēka, kuru šoreiz piedāvāja 10.klases skolēns Maksims. Jaunietis perfekti pārzina šībrīža muzikālās aktualitātes, tāpēc par savu darbu izpelnījās skaļas ovācijas.

Pasākuma dalībnieki pierādīja, ka prot ne tikai labi atpūsties, bet ir arī kārtīgi savas zemes saimnieki – skolotāji atzina, ka atpūtas bāzes teritorija un namiņi tika atstāti izcilā kārtībā.

Lai labie laikapstākļi un dalībnieku možais noskaņojums svētkos ir kā zīme tam, ka viss mācību gads būs izdevies un visās jomās veiksmīgs!

Informāciju sagatavoja:

direktora vietniece izglītības jomā

Anita Pleša

t.65440843

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola