Radošo darbu konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”

#TiraiLatvijai #EsSakuArSevi

 

Daugavpils 3.vidusskolas skolnieces piedalījās radošā konkursā “ Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai”, kuru organizēja “Zaļā josta”. Konkursa mērķis ir motivēt bērnus un jauniešus videi draudzīgai rīcībai ikdienā, parādīt, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot apkārtējās vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem.

Atbilstoši Eiropas Savienības datiem, viens iedzīvotājs gada laikā atkritumos izmet vidēji 31 kg plastmasas iepakojumu. Viens Eiropas Savienības iedzīvotājs patērē apmēram 200 vienreizlietojamos iepirkuma plastmasas maisiņus gadā. Šie dati ļoti iespaidoja skolēnus, un skolnieces aktīvi un mērķtiecīgi iesaistījās darbā.

Visas 6.klašu skolnieces mājturības un tehnoloģiju nodarbībās izstrādāja videi draudzīga un stilīga iepirkuma maisiņa vai somas dizainu. Nodarbību laikā meitenes izgatavoja somas un prezentēja savu darbu klasesbiedriem. Skolnieces demonstrēja savu veikumu pārējiem audzēkņiem, raksturojot arī sava izstrādājuma pielietojuma iespējas, un aicināja sekot viņu piemēram, un izmantot nevis plastikāta maisiņus, bet pašiem veidot un lietot tekstila somas. Jo plastmasas iepirkumu maisiņi, nonākot vidē, rada draudus ekosistēmai.

Mūsu veidotās somas ir dažāda izmēra, formas un krāsas, piemērotas dažādu lietu līdznēšanai. Somas izturīgas, tās var mazgāt un piemērot dažādām vajadzībām: valkāt gan un veikalu, gan uz skolu vai treniņu. Labākas somas tika iesniegtas konkursam “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” (A. Artemjeva, 6.a, J. Kravčenoka, 6.a, S. Steļmačonoka, 6.a, A. Vasiļjeva, 6.a, L. Maisiņa, 9.b)

Lai motivētu sabiedrību samazināt plastmasas maisiņu patēriņu un rast efektīvas, ilgtspējīgas, modernas un gaumīgas alternatīvas tradicionālajiem iepirkuma maisiņiem. Mēs pievienojamies “Zaļā josta” aicinājumam piešķirt otro elpu lietām un radījām jaunus , videi draudzīgus maisiņus iepirkumam.

Mūsu skolēnu izdomai un radošajam izpausmēm nav robežu.

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Mājturības un tehnoloģijas skolotāja

Jeļena Salogube

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola